Müşteri Paneli
 
CANLI DESTEK
7/24 canlı destek alabilirsiniz
KURUMSAL KİMLİK
Kurumsal kimlik tasarımı
WEB TASARIM
Web tasarım hizmetlerimiz
Bursabil BLOG
Blog sayfamıza gidebilirsiniz


Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik ve önemi nedir?

Kurumsal kimlik; yeni kurulmuş veya mevcut firmalar için tüm kurumsal tasarımların yapılmasıdır. Kurumsallaşmayı hedefleyen ve akılda kalıcı olmak isteyen her şirketin kimliğini, hedef kitlesini yansıtacak bir logoya sahip olması yadsınamayacak bir gerçektir. Kurumsal kimlikteki asıl amaç firmanın kendisini hedef kitlesine en iyi şekilde görsel olarak tanıtmaktır.


Logo tasarımı

Logo tasarımı firmanın hedef kitlesi, bulunduğu pazar ve ürettiği ürüne göre tasarlanmalıdır. Kısacası logo, şekli, rengi, biçimi itibariyle kurumsal kimliği hedef kitleye en iyi şekilde tanıtmaktadır. Logolar sade, akılda kalıcı, farklı, estetik, her türlü tasarımlarda başarılı şekilde kullanılabilecek ve kolay anlaşılır şekilde tasarlanmalıdır. Logo üzerine uygulanacak renkler firmanın sekörünü en iyi yansıtacak şekilde, renklerin insan üzerindeki etkileri prensipleri göz önünde bulundurularak tasarlanmalıdır. Renkler firma üzerinde etkileri arttırmak da, anlamlarıyla da müşteri üzerinde iyi izlenim bırakmayı hedeflemelidir.


Kurumsal kimlik tasarımı logo tasarımından ibaret midir?

Kurumsal kimlik tasarımı ilk olarak şirket prensipleri, hedef kitlesi ve sektör şeklindeki bilgilerin edinilmesi aşamasının ardından logo tasarımı ile başlar. Bu aşamadan sonra firmanın da istekleri doğrultusunda her türlü kurumsal kimlik oluşturacak öğeler tasarlanır. Nedir bu öğeler? Kart vizit, antetli kağıt, not kağıtları, personel kıyafeti, araç giydirme, yönlendirme tabelaları, zarf, pencereli zarf, poşet zarf, giriş kartı, promosyon ürüm tasarımı, cd kabı, dosyalık ve bunun gibi şirket ihtiyaçlarına göre şirket logosu kullanılarak üretilecek her türlü ürünlerin tasarımı yapılmaktadır. Kurumsal kimlik de her türlü firma evrakının aynı tasarıma, aynı renklere ve düzene sahip olması kurumsal olma yolunda en önemli aşamalardan biridir. Tüm bu tasarımlar ayrıca, baskı ortamına hazır halde teslim edilmektedir.

 
Alan Adı

Hosting

Sunucu

Ek Hizmetler

Destek Merkezi

Hakkımızda

Copyright 2001 - 2011 bursabil.com.tr E-Mail: info@bursabil.com.tr Tel: 0224 252 52 12 Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Koşulları